PV36W503C01B00
DigiKeys produktnummer
118-PV36W503C01B00-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PV36W503C01B00
Beskrivning
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN TOP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
50 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 25.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PV36W503C01B00 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Bourns Inc.
Antal varv
25.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Rör
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
50 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,378" x 0,197" (9,60mm x 5,00mm)
Tolerans
±10%