PTVS6-076C-M är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Datablad
135V Klämma 6000A (6kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 2-SMD
PTVS6-076C-M
DigiKeys produktnummer
PTVS6-076C-MTR-ND - Remsa och spole (TR)
PTVS6-076C-MCT-ND - Remsbit (CT)
PTVS6-076C-MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS6-076C-M
Beskrivning
TVS DIODE 76VWM 135VC 2SMD
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTVS6-076C-M Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
6000A (6kA) (8/20µs)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
3300pF vid 10kHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
2-SMD, flata ledningar
Spänning - backspänning (typ)
76V (max.)
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
85V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
135V