PTVS3-430C-TH
DigiKeys produktnummer
PTVS3-430C-TH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS3-430C-TH
Beskrivning
TVS DIODE 430VWM 580VC AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
580V (typ) Klämma 3000A (3kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål Axiell
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTVS3-430C-TH Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
3000A (3kA) (8/20µs)
Förpackning
Tråg
Kapacitans @ frekvens
400pF vid 10kHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Monteringstyp
Genomgående hål
Inkapsling/låda
Axiell, högervinklad böj (24,15mm mitt)
Spänning - backspänning (typ)
430V (max.)
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
440V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
580V (typ)