PTVS2-086C-H
DigiKeys produktnummer
118-PTVS2-086C-HTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-PTVS2-086C-HCT-ND - Remsbit (CT)
118-PTVS2-086C-HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS2-086C-H
Beskrivning
TVS DIODE 86VWM 99VC 2DFN
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
99V (Typ) Klämma 2000A (2kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 2-DFN (8x6)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2000A (2kA) (8/20µs)
Kapacitans @ frekvens
1000pF vid 10kHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TA)
Spänning - backspänning (typ)
86V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
96V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
99V (Typ)