PTVS2-076C-H | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | PTVS2-076C-H |
Beskrivning | TVS DIODE 76VWM 91VC 2DFN |
Tillverkarens standardleveranstid | 25 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 91V (Typ) Klämma 2000A (2kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 2-DFN (8x6) |
Datablad | Datablad |
Kategori | Ström - toppuls (10/1000 µs) 2000A (2kA) (8/20µs) |
Tillv. | Nätmatningsskydd Nej |
Serie | Tillämpningar General Purpose |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Kapacitans @ frekvens 1100pF vid 10kHz |
Artikelstatus Aktiv | Arbetstemperatur -55°C-125°C (TA) |
Typ Zener | Monteringstyp Ytmontering |
Dubbelriktade kanaler 1 | Inkapsling/låda 2-SMD, utan ledning |
Spänning - backspänning (typ) 76V | Leverantörens enhetsförpackning |
Spänning - genombrott (min) 85V | Basproduktens nummer |
Spänning - begränsning (max) @ Ipp 91V (Typ) |