PTVS2-066C-H
DigiKeys produktnummer
118-PTVS2-066C-HTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-PTVS2-066C-HCT-ND - Remsbit (CT)
118-PTVS2-066C-HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS2-066C-H
Beskrivning
TVS DIODE 66VWM 86VC 2DFN
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
86V (typ) Klämma 2000A (2kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 2-DFN (8x6)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
2000A (2kA) (8/20µs)
Kapacitans @ frekvens
1300pF vid 10kHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TA)
Spänning - backspänning (typ)
66V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
72V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
86V (typ)