PTVS10-430C-TH är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Eaton - Electronics Division
I lager: 0
Datablad
Similar
Littelfuse Inc.
I lager: 0
Datablad
580V (typ) Klämma 10000A (10kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål Axiell
PTVS10-430C-TH
DigiKeys produktnummer
PTVS10-430C-TH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS10-430C-TH
Beskrivning
TVS DIODE 430VWM 580VC AXIAL
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10000A (10kA) (8/20µs)
Kapacitans @ frekvens
1100pF vid 10kHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Inkapsling/låda
Axiell, högervinklad böj (24,15mm mitt)
Spänning - backspänning (typ)
430V (max.)
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
440V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
580V (typ)