PTVS10-380C-TH
DigiKeys produktnummer
PTVS10-380C-TH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS10-380C-TH
Beskrivning
TVS DIODE 380VWM 520VC AXIAL
Detaljerad beskrivning
520V (typ) Klämma 10000A (10kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål Axiell
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTVS10-380C-TH Modeller
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10000A (10kA) (8/20µs)
Kapacitans @ frekvens
1200pF vid 10kHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Inkapsling/låda
Axiell, högervinklad böj (24,15mm mitt)
Spänning - backspänning (typ)
380V (max.)
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
401V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
520V (typ)