PTVS10-058C-SH
DigiKeys produktnummer
PTVS10-058C-SH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS10-058C-SH
Beskrivning
TVS DIODE 58VWM 110VC 2SMD
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
110V Klämma 10000A (10kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 2-SMD
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
10000A (10kA) (8/20µs)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Tråg
Kapacitans @ frekvens
8000pF vid 10kHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
2-SMD
Spänning - backspänning (typ)
58V (max.)
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
64V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
110V