PTVS1-066C-TH
DigiKeys produktnummer
118-PTVS1-066C-TH-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS1-066C-TH
Beskrivning
TVS DIODE 66VWM 86VC AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
86V (typ) Klämma 1000A (1kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Genomgående hål Axiell
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
1000A (1kA) (8/20µs)
Kapacitans @ frekvens
744pF vid 10kHz
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TJ)
Inkapsling/låda
Axiell, högervinklad böj (24,15mm mitt)
Spänning - backspänning (typ)
66V (max.)
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
71V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
86V (typ)