PTVS1-058C-H
DigiKeys produktnummer
118-PTVS1-058C-HTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-PTVS1-058C-HCT-ND - Remsbit (CT)
118-PTVS1-058C-HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS1-058C-H
Beskrivning
TVS DIODE 58VWM 67VC 2DFN
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
67V (Typ) Klämma 1000A (1kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 2-DFN (8x6)
Kategori
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
67V (Typ)
Tillv.
Ström - toppuls (10/1000 µs)
1000A (1kA) (8/20µs)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TA)
Monteringstyp
Ytmontering
Inkapsling/låda
2-SMD, utan ledning
Spänning - backspänning (typ)
58V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
64V