PTVS1-026C-H
DigiKeys produktnummer
118-PTVS1-026C-HTR-ND - Remsa och spole (TR)
118-PTVS1-026C-HCT-ND - Remsbit (CT)
118-PTVS1-026C-HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTVS1-026C-H
Beskrivning
TVS DIODE 26VWM 30VC 2DFN
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
30V (typ) Klämma 1000A (1kA) (8/20µs) Ipp TVS - dioder Ytmontering 2-DFN (8x6)
Kategori
Ström - toppuls (10/1000 µs)
1000A (1kA) (8/20µs)
Tillv.
Nätmatningsskydd
Nej
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Kapacitans @ frekvens
1500pF vid 10kHz
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-55°C-125°C (TA)
Typ
Zener
Monteringstyp
Ytmontering
Dubbelriktade kanaler
1
Inkapsling/låda
2-SMD, utan ledning
Spänning - backspänning (typ)
26V
Leverantörens enhetsförpackning
Spänning - genombrott (min)
28V
Basproduktens nummer
Spänning - begränsning (max) @ Ipp
30V (typ)