PTV112-4420A-B103
PTV112-4420A-B103
PTV112-4420A-B103
DigiKeys produktnummer
PTV112-4420A-B103-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTV112-4420A-B103
Beskrivning
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 2 sektion Linjär Genomgående hål, snäppfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,05W, 1/20W PC-stift, kortlås
Kategori
Antal sektioner
2
Resistans (Ohm)
10k
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
0,787" (20,00mm)
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Monteringstyp
Genomgående hål, snäppfäste
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,610" x 0,484" (15,50mm x 12,30mm)