PTV112-4420A-A503
PTV112-4420A-A503
PTV112-4420A-A503
DigiKeys produktnummer
PTV112-4420A-A503-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTV112-4420A-A503
Beskrivning
POT 50K OHM 1/20W CARBON LOG
Detaljerad beskrivning
50k Ohm 2 sektion Logaritmisk Genomgående hål, snäppfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,05W, 1/20W PC-stift, kortlås
EDA-/CAD-modeller
PTV112-4420A-A503 Modeller
Kategori
Antal sektioner
2
Resistans (Ohm)
50k
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
0,787" (20,00mm)
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Monteringstyp
Genomgående hål, snäppfäste
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,610" x 0,484" (15,50mm x 12,30mm)