PTV111-3420A-B103
DigiKeys produktnummer
PTV111-3420A-B103-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTV111-3420A-B103
Beskrivning
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,05W, 1/20W PC-stift, kortlås
Kategori
Justeringstyp
Toppjustering
Tillverkare
Bourns Inc.
Rotation
300°
Serie
Resistiva material
Kol
Förpackning
Tråg
Termineringstyp
PC-stift, kortlås
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonstyp
Med plan
Resistans (Ohm)
10k
Styrdonslängd
0,787" (20,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W
Bussningsgänga
M9 x 0,75
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Panelfäste
Antal varv
1.0
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,528" x 0,472" (13,40mm x 12,00mm)