PTV111-3415A-B0102
DigiKeys produktnummer
118-PTV111-3415A-B0102-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTV111-3415A-B0102
Beskrivning
POT 1K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
1k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,05W, 1/20W PC-stift, kortlås
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTV111-3415A-B0102 Modeller
Resistans (Ohm)
1k
Styrdonslängd
0,591" (15,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W
Bussningsgänga
M9 x 0,75
Monteringstyp
Panelfäste
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,528" x 0,472" (13,40mm x 12,00mm)