PTV111-3415A-A104
DigiKeys produktnummer
118-PTV111-3415A-A104-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTV111-3415A-A104
Beskrivning
POT 100K OHM 1/20W CARBON LOG
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100k Ohm 1 sektion Logaritmisk Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,05W, 1/20W PC-stift, kortlås
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTV111-3415A-A104 Modeller
Kategori
Justeringstyp
Toppjustering
Tillverkare
Bourns Inc.
Rotation
300°
Serie
Resistiva material
Kol
Förpackning
Tråg
Termineringstyp
PC-stift, kortlås
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonstyp
Med plan
Resistans (Ohm)
100k
Styrdonslängd
0,591" (15,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W
Bussningsgänga
M9 x 0,75
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Panelfäste
Antal varv
1.0
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,528" x 0,472" (13,40mm x 12,00mm)