PTV09A-4225S-B103
PTV09A-4225S-B103
PTV09A-4225S-B103
DigiKeys produktnummer
118-PTV09A-4225S-B103-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTV09A-4225S-B103
Beskrivning
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 1 sektion Linjär Genomgående hål, snäppfäste Potentiometer Spärr 1.0 Varv Kol 0,05W, 1/20W PC-stift, kortlås
Kategori
Antal sektioner
1
Tillverkare
Bourns Inc.
Justeringstyp
Toppjustering
Serie
Rotation
280°
Förpackning
Tråg
Resistiva material
Kol
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
PC-stift, kortlås
Resistans (Ohm)
10k
Styrdonstyp
Lättrat och slitsat
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
0,984" (25,00mm)
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Inbyggd brytare
Spärr
Monteringstyp
Genomgående hål, snäppfäste
Antal varv
1.0
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,433" x 0,382" (11,00mm x 9,70mm)