PTL45-19A1-502B1
DigiKeys produktnummer
PTL45-19A1-502B1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTL45-19A1-502B1
Beskrivning
SLIDE POT 5K OHM 0.125W TOP 45MM
Detaljerad beskrivning
5 kOhms 0,125W, 1/8W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
Tolerans
±20%
Slaglängd
45mm
Storlek/dimension
Rektangulär - L 2,362" x B 0,354" x H 0,276" (60,00 x 9,00 x 7,00mm)
Resistans
5 kOhms
Effekt (Watt)
0,125W, 1/8W