PTL30-19O1-103B1
DigiKeys produktnummer
PTL30-19O1-103B1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTL30-19O1-103B1
Beskrivning
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 30MM
Detaljerad beskrivning
10 kOhms 0,1W, 1/10W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
EDA-/CAD-modeller
PTL30-19O1-103B1 Modeller
Tolerans
±20%
Slaglängd
30mm
Storlek/dimension
Rektangulär - L 1,772" x B 0,354" x H 0,276" (45,00 x 9,00 x 7,00mm)
Resistans
10 kOhms
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W