PTL30-15O0-104B2
DigiKeys produktnummer
PTL30-15O0-104B2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTL30-15O0-104B2
Beskrivning
SLIDE POT 100K OHM 0.1W TOP 30MM
Detaljerad beskrivning
100 kOhms 0,1W, 1/10W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
EDA-/CAD-modeller
PTL30-15O0-104B2 Modeller
Tolerans
±20%
Slaglängd
30mm
Storlek/dimension
Rektangulär - L 1,772" x B 0,354" x H 0,276" (45,00 x 9,00 x 7,00mm)
Resistans
100 kOhms
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W