PTL20-15R0-103B1
DigiKeys produktnummer
118-PTL20-15R0-103B1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTL20-15R0-103B1
Beskrivning
SLIDE POT 10K OHM 0.05W TOP 20MM
Detaljerad beskrivning
10 kOhms 0,05W, 1/20W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
Tolerans
±20%
Slaglängd
20mm
Storlek/dimension
Rektangulär - L 1,378" x B 0,354" x H 0,276" (35,00 x 9,00 x 7,00mm)
Resistans
10 kOhms
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W