PTD901-2015K-B103
PTD901-2015K-B103
PTD901-2015K-B103
DigiKeys produktnummer
PTD901-2015K-B103-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTD901-2015K-B103
Beskrivning
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,05W, 1/20W PC-stift, kortlås
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTD901-2015K-B103 Modeller
Resistans (Ohm)
10k
Styrdonslängd
0,591" (15,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,445" x 0,374" (11,30mm x 9,50mm)