PTA4553-2015DPA104
DigiKeys produktnummer
PTA4553-2015DPA104-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTA4553-2015DPA104
Beskrivning
SLIDE POT 100K OHM 0.125W TOP
Detaljerad beskrivning
100 kOhms 0,125W, 1/8W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
EDA-/CAD-modeller
PTA4553-2015DPA104 Modeller
Tolerans
±20%
Dämpartyp
Standard
Slaglängd
45mm
Storlek/dimension
Rektangulär - L 2,362" x B 0,354" x H 0,256" (60,00 x 9,00 x 6,50mm)
Resistans
100 kOhms
Effekt (Watt)
0,125W, 1/8W