PTA4543-2015DPA103
DigiKeys produktnummer
PTA4543-2015DPA103-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTA4543-2015DPA103
Beskrivning
SLIDE POT 10KOHM 0.125W TOP 45MM
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms 0,125W, 1/8W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTA4543-2015DPA103 Modeller
Tolerans
±20%
Tillverkare
Bourns Inc.
Justeringstyp
Topp
Serie
Dämpartyp
Standard
Förpackning
Tråg
Slaglängd
45mm
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
Rektangulär - L 2,362" x B 0,354" x H 0,256" (60,00 x 9,00 x 6,50mm)
Resistans
10 kOhms
Monteringstyp
Genomgående hål
Effekt (Watt)
0,125W, 1/8W