PTA3043-2015DPA104
DigiKeys produktnummer
PTA3043-2015DPA104-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTA3043-2015DPA104
Beskrivning
SLIDE POT 100K OHM 0.1W TOP 30MM
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 kOhms 0,1W, 1/10W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PTA3043-2015DPA104 Modeller
Tolerans
±20%
Tillverkare
Bourns Inc.
Justeringstyp
Topp
Serie
Dämpartyp
Standard
Förpackning
Tråg
Slaglängd
30mm
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
Rektangulär - L 1,772" x B 0,354" x H 0,256" (45,00 x 9,00 x 6,50mm)
Resistans
100 kOhms
Monteringstyp
Genomgående hål
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W