PTA2043-2010CIA104
DigiKeys produktnummer
118-PTA2043-2010CIA104-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PTA2043-2010CIA104
Beskrivning
SLIDE POT 100KOHM 0.05W TOP 20MM
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 kOhms 0,05W, 1/20W Genomgående hål Skjutpotentiometrar Topp Justeringstyp
Tolerans
±20%
Tillverkare
Bourns Inc.
Justeringstyp
Topp
Serie
Dämpartyp
Standard
Förpackning
Tråg
Slaglängd
20mm
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
Rektangulär - L 1,378" x B 0,354" x H 0,256" (35,00 x 9,00 x 6,50mm)
Resistans
100 kOhms
Monteringstyp
Genomgående hål
Effekt (Watt)
0,05W, 1/20W