PDB241-S420K-254A2
DigiKeys produktnummer
PDB241-S420K-254A2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB241-S420K-254A2
Beskrivning
POT 250K OHM 1/4W CARBON LOG
Detaljerad beskrivning
250k Ohm 1 sektion Logaritmisk Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,25W, 1/4W Lödögla
Resistans (Ohm)
250k
Styrdonslängd
0,787" (20,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Bussningsgänga
M8 x 0,75
Storlek - kropp
Rund - 0,945" diam. (24,00mm)