PDB241-S420K-103B0
DigiKeys produktnummer
PDB241-S420K-103B0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB241-S420K-103B0
Beskrivning
POT 10K OHM 1/2W CARBON LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,5W, 1/2W Lödögla
Kategori
Justeringstyp
Användardefinierat
Tillverkare
Bourns Inc.
Rotation
300°
Serie
Resistiva material
Kol
Förpackning
Bulk
Termineringstyp
Lödögla
Artikelstatus
Aktiv
Styrdonstyp
Lättrat och slitsat
Resistans (Ohm)
10k
Styrdonslängd
0,787" (20,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Bussningsgänga
M8 x 0,75
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Panelfäste
Antal varv
1.0
Storlek - kropp
Rund - 0,945" diam. (24,00mm)