PDB241-GTR01-304B0
PDB241-GTR01-304B0
PDB241-GTR01-304B0
DigiKeys produktnummer
PDB241-GTR01-304B0-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB241-GTR01-304B0
Beskrivning
POT 300K OHM 1/4W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
300k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,25W, 1/4W Lödögla
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PDB241-GTR01-304B0 Modeller
Resistans (Ohm)
300k
Styrdonslängd
0,748" (19,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Bussningsgänga
3/8-32
Storlek - kropp
Rund - 0,945" diam. (24,00mm)