PDB182-K420K-504B
PDB182-K420K-504B
PDB182-K420K-504B
DigiKeys produktnummer
PDB182-K420K-504B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB182-K420K-504B
Beskrivning
POT 500K OHM 1/8W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
500k Ohm 2 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,125W, 1/8W PC-stift
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PDB182-K420K-504B Modeller
Förpackning
Bulk
Resistans (Ohm)
500k
Styrdonslängd
0,787" (20,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,125W, 1/8W
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)