PDB181-K420K-203B
PDB181-K420K-203B
PDB181-K420K-203B
DigiKeys produktnummer
PDB181-K420K-203B-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB181-K420K-203B
Beskrivning
POT 20K OHM 1/5W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
20k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,2W, 1/5W PC-stift
Förpackning
Bulk
Resistans (Ohm)
20k
Styrdonslängd
0,787" (20,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,2W, 1/5W
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)