PDB181-E415P-105A2
PDB181-E415P-105A2
PDB181-E415P-105A2
DigiKeys produktnummer
118-PDB181-E415P-105A2-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB181-E415P-105A2
Beskrivning
POT 1M OHM 1/10W CARBON LOG
Detaljerad beskrivning
1M Ohm 1 sektion Logaritmisk Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,1W, 1/10W Lödögla
Kategori
Justeringstyp
Användardefinierat
Förpackning
Tråg
Termineringstyp
Lödögla
Styrdonstyp
Runt
Resistans (Ohm)
1M
Styrdonslängd
0,591" (15,00mm)
Tolerans
±20%
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Effekt (Watt)
0,1W, 1/10W
Inbyggd brytare
Inga
Storlek - kropp
Rund - 0,669" diam. (17,00mm)