PDB12-H4301-103BF
DigiKeys produktnummer
PDB12-H4301-103BF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB12-H4301-103BF
Beskrivning
POT 10K OHM 0.08W CARBON LINEAR
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 1 sektion Linjär Genomgående hål Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,08W PC-stift, kortlås
Förpackning
Bulk
Resistans (Ohm)
10k
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
1,181" (30,00mm)
Effekt (Watt)
0,08W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,504" x 0,488" (12,80mm x 12,40mm)