PDB12-H4251-104BF
DigiKeys produktnummer
PDB12-H4251-104BF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PDB12-H4251-104BF
Beskrivning
POT 100K OHM 0.08W CARBON LINEAR
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100k Ohm 1 sektion Linjär Genomgående hål Potentiometer Inga 1.0 Varv Kol 0,08W PC-stift, kortlås
Kategori
Antal sektioner
1
Tillverkare
Bourns Inc.
Justeringstyp
Toppjustering
Serie
Rotation
300°
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Kol
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
PC-stift, kortlås
Resistans (Ohm)
100k
Styrdonstyp
Med plan
Tolerans
±20%
Styrdonslängd
0,984" (25,00mm)
Effekt (Watt)
0,08W
Styrdonsdiameter
0,236" (6,00mm)
Inbyggd brytare
Inga
Monteringstyp
Genomgående hål
Antal varv
1.0
Storlek - kropp
Rektangulär - Yta 0,504" x 0,488" (12,80mm x 12,40mm)