MOV-14D241K
DigiKeys produktnummer
MOV-14D241K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MOV-14D241K
Beskrivning
VARISTOR 240V 4.5KA DISC 14MM
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
240 V 4.5 kA Varistor 1 Kretsar Genomgående hål Skiva 14mm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MOV-14D241K Modeller
Kategori
Ström - stötpuls
4.5 kA
Tillverkare
Bourns Inc.
Energi
63J
Förpackning
Bulk
Antal kretsar
1
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
830 pF @ 1 kHz
Max AC-spänning
150 V
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Max DC-spänning
200 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Varistorspänning (min)
216 V
Inkapsling/låda
Skiva 14mm
Varistorspänning (typisk)
240 V
Basproduktens nummer
Varistorspänning (max)
264 V