MOV-10D561K
DigiKeys produktnummer
118-MOV-10D561K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MOV-10D561K
Beskrivning
VARISTOR 560V 2.5KA DISC 10MM
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
560 V 2.5 kA Varistor 1 Kretsar Genomgående hål Skiva 10mm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MOV-10D561K Modeller
Kategori
Ström - stötpuls
2.5 kA
Tillverkare
Bourns Inc.
Energi
70J
Förpackning
Bulk
Antal kretsar
1
Artikelstatus
Aktiv
Kapacitans @ frekvens
180 pF @ 1 kHz
Max AC-spänning
350 V
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (TA)
Max DC-spänning
460 V
Monteringstyp
Genomgående hål
Varistorspänning (min)
504 V
Inkapsling/låda
Skiva 10mm
Varistorspänning (typisk)
560 V
Basproduktens nummer
Varistorspänning (max)
616 V