MOV-10D361K
DigiKeys produktnummer
118-MOV-10D361K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MOV-10D361K
Beskrivning
VARISTOR 360V 2.5KA DISC 10MM
Detaljerad beskrivning
360 V 2.5 kA Varistor 1 Kretsar Genomgående hål Skiva 10mm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MOV-10D361K Modeller
Kategori
Ström - stötpuls
2.5 kA
Energi
47J
Kapacitans @ frekvens
280 pF @ 1 kHz
Max AC-spänning
230 V
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (TA)
Max DC-spänning
300 V
Varistorspänning (min)
324 V
Inkapsling/låda
Skiva 10mm
Varistorspänning (typisk)
360 V
Basproduktens nummer
Varistorspänning (max)
396 V