MOV-10D180K
DigiKeys produktnummer
MOV-10D180K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MOV-10D180K
Beskrivning
VARISTOR 18V 500A DISC 10MM
Detaljerad beskrivning
18 V 500 A Varistor 1 Kretsar Genomgående hål Skiva 10mm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MOV-10D180K Modeller
Kategori
Ström - stötpuls
500 A
Energi
2,1J
Kapacitans @ frekvens
5600 pF @ 1 kHz
Max AC-spänning
11 V
Arbetstemperatur
-40°C-105°C (TA)
Max DC-spänning
14 V
Varistorspänning (min)
16 V
Inkapsling/låda
Skiva 10mm
Varistorspänning (typisk)
18 V
Basproduktens nummer
Varistorspänning (max)
20 V