MH2029-601Y
DigiKeys produktnummer
MH2029-601YTR-ND - Remsa och spole (TR)
MH2029-601YCT-ND - Remsbit (CT)
MH2029-601YDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MH2029-601Y
Beskrivning
FERRITE BEAD 600 OHM 0805 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ström, signalledning Ferritkorn och chips 0805 (metrisk 2012) 1A 200mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
MH2029-601Y Modeller
Kategori
Strömklassning (max)
1A
Tillverkare
Bourns Inc.
DC-resistans (DCR) (max)
200mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Filtertyp
Ström, signalledning
Höjd (max)
0,043" (1,10mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,047" (2,00 x 1,20mm)
Impedans @ frekvens
600 Ohms @ 100 MHz