MF-USHT075KX/24-2
DigiKeys produktnummer
118-MF-USHT075KX/24-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-MF-USHT075KX/24-2CT-ND - Remsbit (CT)
118-MF-USHT075KX/24-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-USHT075KX/24-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 24V 750MA 1210
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 24V 750 mA Ih Ytmontering 1210 (metrisk 3225), konkav
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
100 mOhms
Tillverkare
Bourns Inc.
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
680 mOhms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Typ
Polymer
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - max
24V
Inkapsling/låda
1210 (metrisk 3225), konkav
Ström - hållström (Ih) (max)
750 mA
Storlek/dimension
L 0,135" x B 0,110" (3,43 x 2,80mm)
Ström - trippning (It)
2.25 A
Tjocklek (max)
0,047" (1,20mm)
Ström - max
20 A