MF-RM025/240-2
DigiKeys produktnummer
118-MF-RM025/240-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-MF-RM025/240-2CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-RM025/240-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 240V 250MA RADIAL
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 240V (265V int) 250 mA Ih Genomgående hål Radial, skiva
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
1.3 Ohms
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
3.8 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Storlek/dimension
L 0,394" x B 0,150" (10,00 x 3,80mm)
Spänning - max
240V (265V int)
Höjd - monterad (max)
0,787" (20,00mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
250 mA
Ledaravstånd
0,114" (2,90mm)
Ström - trippning (It)
560 mA
Ström - max
3.5 A