MF-RM012/240-2
DigiKeys produktnummer
118-MF-RM012/240-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-MF-RM012/240-2CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-RM012/240-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 240V 120MA RADIAL
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 240V (265V int) 120 mA Ih Genomgående hål Radial, skiva
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
3 Ohms
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
12 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Storlek/dimension
0,327" diam. x 0,150" T (8,30mm x 3,80mm)
Spänning - max
240V (265V int)
Höjd - monterad (max)
0,508" (12,90mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
120 mA
Ledaravstånd
0,114" (2,90mm)
Ström - trippning (It)
300 mA
Ström - max
1.2 A