MF-RM008/240-2
DigiKeys produktnummer
118-MF-RM008/240-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-MF-RM008/240-2CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-RM008/240-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 240V 80MA RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 240V (265V int) 80 mA Ih Genomgående hål Radial, skiva
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
7.4 Ohms
Tillverkare
Bourns Inc.
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
26 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Typ
Polymer
Storlek/dimension
0,327" diam. x 0,150" T (8,30mm x 3,80mm)
Spänning - max
240V (265V int)
Höjd - monterad (max)
0,508" (12,90mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
80 mA
Ledaravstånd
0,114" (2,90mm)
Ström - trippning (It)
190 mA
Godkännande myndighet
cURus, TUV
Ström - max
1.2 A