MF-RHT200/32-2
DigiKeys produktnummer
118-MF-RHT200/32-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-MF-RHT200/32-2CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-RHT200/32-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 32V 2A RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 32V 2 A Ih Genomgående hål Radial, skiva
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
45 mOhms
Tillverkare
Bourns Inc.
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
110 mOhms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Typ
Polymer
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - max
32V
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Ström - hållström (Ih) (max)
2 A
Storlek/dimension
0,118" diam. x 0,551" T (3,00mm x 14,00mm)
Ström - trippning (It)
3.8 A
Höjd - monterad (max)
0,551" (14,00mm)
Ström - max
50 A
Ledaravstånd
0,201" (5,10mm)