MF-NSMF175-2
DigiKeys produktnummer
118-MF-NSMF175-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-MF-NSMF175-2CT-ND - Remsbit (CT)
118-MF-NSMF175-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-NSMF175-2
Beskrivning
1206 POLYMER PTC 1.75A/6V
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 6V 1.75 A Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
20 mOhms
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
85 mOhms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Spänning - max
6V
Ström - hållström (Ih) (max)
1.75 A
Storlek/dimension
L 0,128" x B 0,063" (3,25 x 1,60mm)
Ström - trippning (It)
3.5 A
Tjocklek (max)
0,063" (1,60mm)
Ström - max
100 A