MF-NSMF025X-2
DigiKeys produktnummer
118-MF-NSMF025X-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-MF-NSMF025X-2CT-ND - Remsbit (CT)
118-MF-NSMF025X-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-NSMF025X-2
Beskrivning
PTC RESETTABLE 0.25A 16V SMD 120
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 16V 250 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Resistans - initial (Ri) (Min)
450 mOhms
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
2.3 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q200
Spänning - max
16V
Ström - hållström (Ih) (max)
250 mA
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Ström - trippning (It)
500 mA
Tjocklek (max)
0,033" (0,85mm)
Ström - max
20 A