MF-NSMF025/24X-2
DigiKeys produktnummer
118-MF-NSMF025/24X-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-MF-NSMF025/24X-2CT-ND - Remsbit (CT)
118-MF-NSMF025/24X-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-NSMF025/24X-2
Beskrivning
FUSE RESET PPTC 1206 0.25A/24V
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 24V 250 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Tid till utlösning
50 ms
Tillverkare
Bourns Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
450 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
2.3 Ohms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
Polymer
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konkav
Spänning - max
24V
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
250 mA
Tjocklek (max)
0,033" (0,85mm)
Ström - trippning (It)
500 mA
Godkännande myndighet
cUL, cURus, TUV
Ström - max
80 A