MF-NSHT020KX-2 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | MF-NSHT020KX-2 |
Beskrivning | PTC RESET FUSE 30V 200MA 1206 |
Tillverkarens standardleveranstid | 21 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Polymer PTC återställningsbara säkringar 30V 200 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav |
Datablad | Datablad |
Kategori | Tid till utlösning 100 ms |
Tillverkare Bourns Inc. | Resistans - initial (Ri) (Min) 600 mOhms |
Serie | Resistans - efter utlösning (R1) (max) 5 Ohms |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Arbetstemperatur -40°C-125°C |
Artikelstatus Aktiv | Grad Automotive |
Typ Polymer | Godkännande AEC-Q200 |
Spänning - max 30V | Monteringstyp Ytmontering |
Ström - hållström (Ih) (max) 200 mA | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216), konkav |
Ström - trippning (It) 1 A | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm) |
Ström - max 20 A | Tjocklek (max) 0,033" (0,85mm) |