MF-NSHT020KX-2
DigiKeys produktnummer
118-MF-NSHT020KX-2TR-ND - Remsa och spole (TR)
118-MF-NSHT020KX-2CT-ND - Remsbit (CT)
118-MF-NSHT020KX-2DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MF-NSHT020KX-2
Beskrivning
PTC RESET FUSE 30V 200MA 1206
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Polymer PTC återställningsbara säkringar 30V 200 mA Ih Ytmontering 1206 (metrisk 3216), konkav
Kategori
Tid till utlösning
100 ms
Tillverkare
Bourns Inc.
Resistans - initial (Ri) (Min)
600 mOhms
Serie
Resistans - efter utlösning (R1) (max)
5 Ohms
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Typ
Polymer
Godkännande
AEC-Q200
Spänning - max
30V
Monteringstyp
Ytmontering
Ström - hållström (Ih) (max)
200 mA
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216), konkav
Ström - trippning (It)
1 A
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Ström - max
20 A
Tjocklek (max)
0,033" (0,85mm)